הר הביטוח

ביטוח הוא לא מוצר מוחשי, אלא מוצר שמספק הגנה וביטחון מפני מקרים עתידיים, לעיתים גם פוטנציאליים בלבד. יחד עם זאת, מדובר במוצר הכרחי במציאות החיים המודרנית, שמעניק שקט נפשי בתרחישים פתאומיים רבים, ועריכתו הפכה לנפוצה ומאסיבית במגוון תחומי חיים.

אז על אילו ביטוחים אתם משלמים וכמה? את המידע הזה ועוד המון נתונים למיטוב התיק הביטוחי שלכם תוכלו למצוא באתר הר הביטוח.

מהו הר הביטוח?

בעידן שבו שקיפות הפכה לאמצעי שניתן להשיג בדרכים מקוונות, הבינו במשרד האוצר וברשות שוק ההון כי חשוב שהציבור יקבל דרך יעילה יותר לבחון את מוצרי הביטוח שרכש, ובראש ובראשונה ילמד על כפלי ביטוח עליהם משולמים סכומים עודפים רבים.

למעשה, חברות הביטוח מגלגלות מיליארדי שקלים עודפים מידי שנה, המשולמים בעקבות כפלי ביטוח. ריבוי הפרסומות ומאמצי השיווק, עלייה במודעות החשיבות לעריכת ביטוחים וגם פגימות בפעילותם האישית של סוכנים פרטיים ונציגי חברות הביטוח, הביאו לקיום ביטוחים רבים בצורה כפולה – עניין שאתר הר הביטוח של משרד האוצר מבקש לפתור ולהימנע ממנו.

אתר הר הביטוח מופעל כפלטפורמה אינטרנטית בה כל אזרח יכול לבדוק את הביטוחים שברשותו ולהבין מה קיים ובאיזו חברה, ולאתר כפלי ביטוח. הר הביטוח מציע גם השוואה בין כיסויים שונים, כך שיהיה ניתן להתוודע למחירי הפוליסות בשקיפות מקסימלית ולקבל החלטות מושכלות.

כאשר הנתונים מרוכזים במקום אחד, קל ופשוט יותר להתמצא בנושא ולשלוט באופן אישי בתיק הביטוחי, מה שהיה שמור עד להקמת האתר, לחברות הביטוח עצמן – במקום ללקוחות.

איך נכנסים להר הביטוח?

על מנת להיכנס לאתר, ניתן לכתוב “הר הביטוח” בכל מנוע חיפוש והתוצאה, סביר להניח, תופיע כבר בתוצאה האורגנית הראשונה. בכניסה אל המערכת תצטרכו להזין נתונים אישיים שונים (המערכת תבקש גם תאריך הנפקת תעודת זהות). האתר מאובטח לחלוטין ולכן אל תחששו מהזנת הפרטים באתר.

אילו ביטוחים אפשר למצוא?

בהר הביטוח ניתן למצוא ביטוחים בנושאים: רכב, דירה, חיים ובריאות. מנוע החיפוש יציג לכם את כל המידע הרלוונטי מחולק ומסודר לפי סוג הביטוח. המידע מוצג באופן אינטואיטיבי ומפושט מאוד ולכן כל אחד יכול להסתדר עם הגלישה באתר, גם ללא גישה דיגיטלית מוקדמת. אם אין פוליסה פעילה על השם שלכם באותו נושא, החלק הרלוונטי שמתייחס אליה יהיה ריק.

טיפ נוסף לבדיקה בהר הביטוח

בדרך כלל, במקרים של זוגות נשואים, אחד מבני הזוג מזין את הפרטים שלו ומגלה חצאי נתונים ולכן אין לחשוב כי מדובר בתמונה המלאה. חשוב להזין במקביל את הנתונים של בן הזוג השני על מנת לקבל את כל הנתונים במלואם. בדרך כלל, ביטוח דירה או ביטוח רכב רשומים על אחד מבני הזוג ולכן חשוב לשים לב לנושא.

למה חשוב לבצע את הבדיקה?

הר הביטוח הוא שירות מעולה שפותר בעיות רבות לציבור הרחב ולא רק את סוגיית איתור כפלי הביטוח. מכיוון שמוצרי הביטוח הפכו דבר שבשגרה ותשלומי הפרמיה יורדים אוטומטית מידי חודש, רבים ממשיכים לרכוש פוליסות מידי שנה מתוך הרגל, מבלי לעשות לעצמם סדר בביטוחים הקיימים ובתשלומים לגביהם.

לבדיקה בהר הביטוח יש יתרונות רבים:

  • ריכוז כל המידע במקום אחד – חשבו על זה, אם אתם צריכים להפעיל את פוליסת הרכב שלכם ואתם לא זוכרים איפה אתם מבוטחים? מדובר במקרה נפוץ כל כך, שניתן לפתור דרך בדיקה מהירה ביותר באתר הר הביטוח וכך להיזכר מי המבטחת ומהם תנאי הפוליסה שלה.

 

  • עבר ביטוחי – עבר ביטוחי מפרט את כל התאונות ומקרי הביטוח שהתרחשו לגבי רכב מסוים בשנים האחרונות. הצגת טופס עבר ביטוחי נדרש בהחלפת חברת ביטוח, ברכישת רכב חדש או לבקשת מקום העבודה. קיימים מצבים בהם אדם אחד היה מבוטח בשלוש חברות ביטוח שונות במהלך השנים האחרונות. במקום שהוא יפנה לכל אחת בנפרד, הוא יכול להוציא את כל המידע בלחיצת כפתור.

 

  • מעקב אחר תשלומים – בוודאי נמצאות גם אצלכם מספר שורות בפירוט כרטיס האשראי שאינן מבהירות במדויק כמה אתם משלמים עבור כל ביטוח. בהר הביטוח תוכלו לצפות בכל הפוליסות, בכל התשלומים ולהבין על מה אתם משלמים וכמה. תוכלו לבצע סקר ולהבין איפה הכי משתלם לכם לבטח.

 

  • מניעת כפל ביטוחי – בכל שנה מתגלים אלפי מקרים חדשים של כפל ביטוחי, תופעה בלתי רצויה שמשרד האוצר מבקש למגר. אנשים שמבטחים את עצמם (בכל סוג ביטוח) בשתי חברות ביטוח על אותם תנאים חווים כפל ביטוחי ומשלמים שלא לצורך, שכן בעת מקרה הביטוח ניתן להפעיל רק פוליסה אחת בלבד.

גיליתם כפל ביטוחים? יש מה לעשות!

למרות שהוא גורע מכם כלכלית, כפל ביטוחי הוא בכל זאת לא סוף העולם. זהו מקרה שקורה לרבים ולצערנו גם כנראה יקרה בעתיד מחוסר תשומת לב או מחוסר הבנה בתחום. דוגמאות נפוצות לכפל ביטוחי: הבעל ביטח את הדירה בחברת ביטוח אחת בעוד שהאישה ביטחה את הדירה (באותם תנאי פוליסה) בחברת ביטוח אחרת. נוסף לכך, מחוסר הבנה כזו או אחרת, למרות שביקשתם לבטל את הפוליסה היא לא בוטלה והתשלומים ממשיכים לרדת.

בכל מקרה המצב לא אבוד. אם נכנסתם להר הביטוח וראיתם שיש לכם כפל ביטוחי, בצעו את השלבים הבאים:

  1. שאלו את עצמכם האם פוליסת הביטוח הכרחית? למשל, אי אפשר לוותר על פוליסת חיים למשכנתא ולכן היא הכרחית.
  2. בדקו מהיכן נובעת הטעות? האם ביטחתם בשתי חברות שונות את הפוליסה? אם כן, בדקו איזו חברה טובה ומשתלמת יותר עבורכם ובטלו את הפוליסה בחברה השנייה. אם לא, בדקו איפה נבעה הטעות ועמדו על הטעות של חברת הביטוח על מנת לקבל את הכספים הכפולים בחזרה.
  3. במקרים של היעדר הבנה בתחום הביטוחים, אל תבצעו פעולות ללא ידע וייעוץ מקדימים. פנו לאיש מקצוע שמבין בתחום, כדי שיעשה לכם סדר בביטוחים וידאג שתהיו מכוסים בכיסויים הרלוונטיים לכם.

מעבר לזה, קיימות חברות המזכות אתכם בהחזרים על כפלי ביטוח – גם אם הטעות היא שלכם. חשוב לבדוק את הנושא מול חברת הביטוח, אם היא תבוא לקראתכם הציגו לה את הטפסים המוכיחים את טענתכם וקבלו את הכספים המגיעים לכם בחזרה.

לסיכום, הר הביטוח הוא שירות מעולה וחשוב מתמיד

הר הביטוח הוא שירות חדשני ומהפכני המוצע על ידי רשות ההון. הוא כבר חסך לעשרות אלפי אנשים כספים רבים כתוצאה מריכוז מידע לגבי כפל ביטוחים, רכישת פוליסות בלתי מתאימות והשוואת מחירים מעודכנת.

מידע ביטוחי המרוכז במקום אחד, מאפשר לאזרחים לקבל מחדש את הכוח והשליטה על תחומי חייהם ולקבל החלטות מושכלות. אם עדיין לא ביצעתם בדיקה עצמאית, היכנסו כבר עכשיו לאתר הר הביטוח והישארו על הצד הבטוח של הידע שברשותכם.

שאלות ותשובות

האם מגיע לכם החזרי מס?

מלאו שאלון קצר שיסייע לכם לגלות אם מגיעים לכם החזרים כספיים.

מאמרים נבחרים

מס מונית לאחר 3 שנים

מס על מונית לאחר 3 שנים – מה חשוב לדעת?

מאמר מקיף על מיסוי מוניות לאחר 3 שנים. כולל הסבר על חוק המע”מ, השלכות כלכליות, דרכי התמודדות ועצות חשובות. מדריך חובה לכל בעל מונית שרוצה לחסוך במס ולהימנע מקנסות.

פטור ממס שבח: מדריך מקיף

גלה תובנות חיוניות לגבי מיסוי נדל”ן בישראל, המותאם לתושבי חוץ. מדריך מקיף זה בוחן מיסוי חברות, רווחי הון, פטורים ותכנוני מס אסטרטגיים, כולל ההשפעות של הצעות מס חדשות על בעלי בתים זרים. חשוף את המורכבות של פטורים ממס שבח וייעל את השקעות הנדל”ן שלך בישראל.

מס על קניית דירה

מס על קניית בית

גלו את שיעורי המס וההקלות החיוניים לרכישת בית בישראל בעזרת המדריך המעמיק שלנו. למדו על שיעורי מס רכישה מיוחדים, הטבות לעולים חדשים וכלים מעשיים לחישוב מס מקרקעין. קבל תובנות מקצועיות למקסום השקעת הנדל”ן שלך בישראל.

למידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות